Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Giżycku i w Gołdapi

0
456

W Giżycku i w Gołdapi odbyły się obchody Dnia Strażaka w związku z jubileuszem 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej.

W wydarzeniach udział wziął m.in. wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński. Podczas uroczytości przekazano samochody i sprzęt ratowniczo-gaśniczy jednostkom OSP oraz wręczono odnaczenia, wyróżnienia i awanse w stopniach służbowych. Obchody Dnia Strażaka są doskonałą okazją, aby docenić, tych którzy skutecznie niosą pomoc innym, często narażając swoje zdrowie i życie.

W Kościele pw. Świętego Leona Wielkiego w Gołdapi, odprawiona została msza św. w intencji polskich strażaków. Następnie, na Placu Zwycięstwa w Gołdapi, odbyły się uroczystości obchodów Dnia Strażaka. Natomiast w Giżycku strażacy świętowali swój dzień przed Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. – Straż cieszy się wysokim uznaniem, ponieważ z odwagą i poświęceniem zmagają się Państwo z zagrożeniami. To misja, która budzi wielki szacunek. Strażak to wzór, to człowiek godny zaufania, to ktoś, kogo się podziwia. Dzisiejsze wydarzenie jest doskonałą okazją, aby przekazać wyrazy uznania oraz wdzięczności dla Państwa codziennej służby, wykonywanej z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Niech odpowiedzialna, ale jakże zaszczytna służba pożarnicza przynosi Państwu jak najwięcej satysfakcji. Gratuluję strażakom odznaczonym i awansowanym w czasie dzisiejszej uroczystości.” powiedział wojewoda Chojecki. 

BRAK KOMENTARZY