Ujawnione papierosy, alkohol i paliwo

0
1768

Minionej doby funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości  53 000 zł.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło kontroli auta w powiecie kętrzyńskim. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sępopolu pokazywali słuchaczom z CSSG w Kętrzynie jak wygląda w praktyce dokonywanie kontroli ruchu drogowego. W związku z powyższym funkcjonariusz udał się z uczestnikami szkolenia w teren i tam wytypował do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Sharan. W pojeździe ujawniono 12 600 sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 8 500 zł. Teraz 37-letni kierowca, mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Braniewie. Tam funkcjonariusze z miejscowej placówki ujawnili wyroby akcyzowe podczas przeszukania dwóch garaży. W pierwszym z nich znaleźli 43 160 sztuk nielegalnych papierosów oraz 15 butelek półlitrowych 40% alkoholu. Natomiast w drugim z przeszukiwanych garaży zabezpieczono  4 640 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy oraz 300 litrów benzyny i 260 litrów oleju napędowego. Łączna wartość ujawnionego towaru to ponad 34 000 zł.

W trakcie czynności zatrzymano 3 ob. Rosji, przebywających w tym czasie w garażach i przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

Pozostałe wyroby akcyzowe o wartości 10 500 zł ujawnili funkcjonariusze W-MOSG w drogowych przejściach granicznych.

BRAK KOMENTARZY