Udane starty w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej w Mrągowie

0
3403

W niedzielę 4 czerwca 2017 na torze w Mrągowie ścigali się motocrossowcy – po raz trzeci w ramach Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Imprezę zorganizowało  Mrągowskie Stowarzyszenia Młodzieży.

Słoneczny poranek niebawem zamienił się w deszczowe przedpołudnie, ale w końcu pogoda ustabilizowała się i dzień choć pochmurny minął bez większych opadów. Do jeżdżenia warunki były perfekcyjne, nie dokuczał męczący upał, a dodatkowe nawodnienie toru było w tym przypadku jedynie plusem. Tor w Mrągowie jest niedawno powstałym obiektem – istnieje dopiero od trzech lat –  i organizatorzy podkreślali swoją radość z faktu, że już zdobył homologację A, uprawniającą do organizowania dużych imprez, takich jak Mistrzostwa Polski. Tymczasem zmagania strefowe przebiegły pod znakiem zaciętej walki o podium.

W zawodach wzięło udział około stu trzydziestu zawodników startując w dziewięciu klasach.

Jako pierwsi startowali zawodnicy klasy MX 65, w tej kategorii wygrał Wiktor Rafalski #292 (WKM Więcbork) drugi był Maciej Chlewiński #6 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński na trzeciej pozycji zaś Piotr Kajrys # 621 z Gdańskiego Auto Moto Klubu

Następie ścigały się połączone klasy MX 85 i MX Kobiet. W klasie MX 85 najlepszy okazał się Olaf Włodarczak #21 z WKM Więcbork, drugie miejsce zajął Damian Zdunek #131 z Człuchowskiego Auto Moto Klubu POLTAREX,  a trzecie Paskal Myhan #77 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

W klasie MX Kobiet zwyciężyła przedstawicielka WKM Więcbork Weronika Obiała #67, druga na podium była Angela Stępnicka #23 z KM MX BANDA, a trzecia Julia Jarmołkowicz #10 z  Człuchowskiego Auto Moto Klubu POLTAREX.

Kolejne wystartowały klasy MX 1C i MX 2C. W pierwszej z tych kategorii ponownie najlepszy był Tomasz Lango #94 z Motoklubu Orneta. Za nim Łukasz Baliński #534 i Patryk Alchimowicz #223 – obaj z Moto Klubu Lidzbark Warmiński. Natomiast pierwsze miejsce w  MX 2C zajął Vladislav Khrushchev #151 z Rosji, drugi był Adam Drypa #3 z Gdańskiego AutoMotoKlubu, trzeci zaś Marcin Ryczek #777 z WKM Więcbork.

Jako następne startowały klasy MX Open połączone z klasą MX 2 Junior.

W MX Open zwyciężył Karol Kędzierski #1 zawodnik KM Cross Lublin, drugie miejsce zajął Jakub Barczewski #101 z  Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, trzecie Maciej Więckowski #501 z KM Cross Lublin.

Zwycięstwo w MX 2 Junior to kolejny triumf Cezarego Lewko #222 (Motoklub Olsztyn)drugie miejsce zajął Patryk Zdunek #131 (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), trzeci był Filip Bukowicz #13 (Gdański AutoMotoKlub).

Ostatni wyścig to połączone klasy MX B i MX Masters. W MX B pierwsze miejsce zajął Wojciech Kuształa #47 (Moto Klub Lidzbark Warmiński), drugie Adrian Marciniak #22 (LKS Jastrząb Lipno), trzecie Kajetan Rusocki #14 (LKS Jastrząb Lipno).

W klasie Masters zwyciężył reprezentujący KM Giżycko Paweł Morawski #10, drugi dojechał Krzysztof Dziadko #996 (AMK Drwęca Ostróda), trzeci Wiesław Wiśniewski #81 (KM Wisła Chełmno)

Mistrzowie – Karol Kędzierski i Czarek Lewko po wspólnej sesji zdjęciowej oddali swoje puchary najmłodszym fanom motocrosu.