Uczestnicy XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur odwiedzili lądowisko w Gryźlinach

0
151
Starosta Andrzej Abako i wójt Michał Kontraktowicz, wraz ze zwycięzcami konkurencji na celność lądowania

W tym roku z powodu pandemii  nie  odbędą się mazurskie pokazy lotnicze pn. „Mazury AirShow 2020” , które zawsze stanowiły finałowe wydarzenie Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół  Lotnictwa i Mazur.  Natomiast odbywa się Międzynarodowy ZLOT Załóg Lotniczych. Dzisiaj uczestnicy wylądowali na lądowisku w Gryźlinach.

Tym razem XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur  jest skoncentrowany wyłącznie na wielkiej przygodzie oraz na  wyjątkowo atrakcyjnym i towarzysko przyjemnym  pobycie  załóg lotniczych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie to okazja do aktywnego wspólnego spędzenia czasu w Krainie Wielkich Jezior, odwiedzenia kilku atrakcji turystycznych  oraz  miejscowości i nowych lądowisk.

W Gryźlinach uczestnicy zlotu brali udział w konkurencji lądowania na celność. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie przygotowali dla uczestników zlotu wiele atrakcji.

Witam serdecznie po raz kolejny na naszej warmińskiej ziemi. Ten rok jest wyjątkowy w związku z koronawirusem, ale nie boimy się was przyjąć i chcielibyśmy wam zaoferować wyjątkową wycieczkę do gminy pełnej cudów, czyli do Gietrzwałdu. My jako Starostwo Powiatowe w Olsztynie weszliśmy w promocję “Szlaku Świętej Warmii”. Gietrzwałd jest wyjątkowym miejscem i mam nadzieję, że wam się spodoba. Zachęcam do dłuższego pobytu na Warmii, ponieważ spokojnie można spędzić u nas piękny tydzień -mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Wójt gminy Stawiguda, również zachęcał przybyłych gości do odwiedzin pięknych warmińskich terenów.- Przy okazji odwiedzin w Gietrzwałdzie zachęcamy do odwiedzin naszych przepięknych terenów. Warto oglądać zabytki, które u nas są. Warto odwiedzić słynny ośrodek w Łańsku, który jest przepięknie położony. Jest u nas co robić, więc  można sobie zaplanować  urlop – mówił Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Zarówno starosta, jak wójt zapewniali, że nie ma planów likwidacji lądowiska w Gryźlinach, ale obecnie trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego dla całego terenu i trwają poszukiwania inwestorów, którzy chcieliby zainwestować w tereny wokół lądowiska.

Uczestnicy zlotu odwiedzą także Ornetę, Giżycko, Suwałki i Kętrzyn. W planach mają m.in. przelot  widokowo-promocyjny nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, m.in. nad  Wilczym Szańcem, Sztynortem, Węgorzewem, Giżyckiem, Orzyszem, Mikołajkami, Rynem oraz nad Kętrzynem i lądowanie w Wilamowie.

Fotorelacja:

 

 

 

BRAK KOMENTARZY