Twórcy nagrodzeni przez prezydenta Olsztyna

0
323

Pięć nagród za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2020 roku trafiło do olsztyński twórców. 

Sztuki plastyczne, teatr, muzyka, literatura, upowszechnianie i ochrona kultury – to dziedziny, w których wręczane są doroczne Nagrody Prezydenta Olsztyna. Wnioski o przyznanie nagrody mogą być składane m.in. przez Komisję Kultury Rady Miasta, Prezydenta Olsztyna, instytucje kultury, stowarzyszenia i związki, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie kultury i sztuki.

W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się:
* Milena Gauer (wnioskujący: Teatr im. Stefana Jaracza) – za pracę twórczą w dziedzinie teatru,
* Teresa Taradejna (wnioskujący: Prezydent Olsztyna) – za całokształt działalności na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży,
* Mateusz Mikosza (wnioskujący: Olsztyński Teatr Lalek) – za pracę twórczą w dziedzinie teatru,
* Anna Kmieć i Wojciech Kmieć (wnioskujący: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki) – za popularyzację sztuki i dotychczasowy dorobek twórczy,
* Mateusz Cwaliński (wnioskujący: Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur) – za pracę animacyjną i twórczą w dziedzinie muzyki.

– Te nagrody pochodzą od naszych mieszkańców – mówił podczas uroczystości prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. – Dla nas wszystkich miniione miesiące były bardzo trudnym czasem. Dla ludzi kultury, sztuki bez wątpienia wyjątkowo skomplikowanym. Gratuluję Państwu nagród, jednocześnie dziękuję za działalność, jaka wychodzi z Państwa serc.

W tej edycji Nagrody Prezydenta Olsztyna wpłynęło sześć wniosków.

Przyznawanie nagród jest jedną z form prowadzonego przez miasto Olsztyn mecenatu. Dotychczas wyróżnienie – którego początek sięga 1995 roku – odebrało niemal trzystu twórców indywidualnych oraz zespołów.

BRAK KOMENTARZY