TSUE wydał wyrok. Jest on korzystny dla osób, które wzięły “polskiego franka”

0
1707
Poseł Andrzej Maciejewski

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w kwestii tzw. frankowiczów. Jest on dla nich bardzo korzystny.

Wszyscy polscy konsumenci mogą się poczuć prawdziwymi europejczykami, których obejmuje dyrektywa unijna o prawach konsumenckich. Trybunał stwierdził, że zapisy, które istnieją w umowach, jako zapisy abuzywne, są niezgodne z prawem i nie mogą obowiązywać konsumenta. 3 października 2019 roku Polacy odzyskali godność ekonomiczną – powiedział Poseł Andrzej Maciejewski.

Dla osób, które wzięły kredyt we frankach, to bardzo dobra wiadomość. Sądy teraz będą musiały brać pod uwagę ten wyrok, rozpatrując inne sprawy związane z kredytami frankowymi.

Wszyscy kredytobiorcy mają pewność, że słowo abuzywność jest tym, które w polskim prawie sądy powinny wykreślać ze wszystkich umów. Mamy udowodnione, że z bankiem można wygrać i nie są one nieomylne. Wszyscy kredytobiorcy w Polsce są złotówkowiczami, a frankowiczów stworzyli bankowcy, po to aby podzielić Polaków na dwa plemiona. Polacy nie powinni dać się podzielić i poróżnić – dodaje Andrzej Maciejewski.

Poseł sporo czasu poświęcił, żeby pomóc osobom, które wzięły kredyt we frankach- Czuję się moralnym zwycięzcą. Po czterech latach batalii odniosłem zwycięstwo. Ja nie jestem adwokatem, nie reprezentowałem tych ludzi, ale już dwa lata temu mówiłem o tym, o czym wczoraj poinformował Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

Andrzej Maciejewski jest kandydatem z okręgu 86 w wyborach do Senatu RP.

Wystąpienie Posła Andrzeja Maciejewskiego z Sejmu z 2016 roku, dotyczące kredytów frankowych.

BRAK KOMENTARZY