Trwają XXII Dni Biskupca

0
1232

20 lipca w Biskupcu oficjalnie zainaugurowano XXII Dni Biskupca. Impreza potrwa do niedzieli, a dla mieszkańców i turystów przewidziano szereg atrakcji kulturalnych i sportowych.

Piątek to czas promocji kultury ludowej – nie tylko tej lokalnej, ale też zagranicznej. Odbyło się XI Międzynarodowe Święto Folkloru. Warmiaków reprezentowała Kapela Ludowa “U Rysia”, ale wśród zaproszonych gości pojawili się artyści z Irlandii, Kanady, Węgier, Peru i Macedonii. Goście z zagranicy przemaszerowali barwnym korowodem z parkingu przy kościele bł. Karoliny do miejskiego amfiteatru, gdzie przeniosła się cała impreza. Każdy zespół zaprezentował muzykę, stroje i tańce charakterystyczne dla swojego kraju. Wstęp był wolny, a wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców, którzy wypełnili amfiteatr po brzegi. Podobało się nawet najmłodszym, którzy tańczyli pod sceną w rytm muzyki folkowej.

W sobotę 21 lipca kolejne wydarzenia związane z XXII Dniami Biskupca. Od samego rana wystartowały konkurencje sportowe: turniej piłki nożnej, tenisa ziemnego, wyścig kolarski oraz żeglarskie mistrzostwa Polski w klasie DZ. Po południu przygotowano strefę zabaw dla najmłodszych. Na wieczór zaś przewidziano atrakcje muzyczne, które budzą najwięcej emocji. Na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej rozpoczęły się koncerty. Na początek zaprezentowały się młode, biskupieckie talenty. W godzinach wieczornych koncerty gwiazd. Na scenie pojawił się Danzel – belgijska gwiazda muzyki disco i twórca hitu “Pump It”, Kamil Bednarek – polski wykonawca muzyki z pogranicza reggae i popu, całość zaś zwieńczy gwiazda wieczoru – zespół Perfect.

Z kolei w niedzielę 22 lipca całość przeniesie się na plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Tam odbędzie się tradycyjna już Biskupiecka Zabawa Kolorami, którą zakończy wyrzucanie proszku holi. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu przewidziano wiele plażowych gier, zabaw i konkursów. Nie zabraknie też konkurencji sportowych – odbędzie się m.in. turniej siatkówki plażowej oraz zawody wędkarskie. Wieczorem koncert szant zagra Krzysztof Malinowski, a na koniec zaplanowano profesjonalny pokaz ognia.

Dni Biskupca odbywają się co roku od ponad dwudziestu lat, a impreza jest świetną okazją do integracji mieszkańców i promocji miasta. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Fotorelcja

BRAK KOMENTARZY