Trwają „Wielkie jesienne sadzenia lasu”

0
282

Nowe pokolenie drzewek sadzą uczniowie od przedszkola po szkoły średnie, uniwersytety III wieku, członkowie stowarzyszeń i fundacji, pracownicy urzędów, koła gospodyń wiejskich, podopieczni zakładów karnych i poprawczaków, harcerze, rodziny oraz wielu innych. 

Swój własny las posadzili m.in. wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawcze w Biskupcu, udowodniając tym samym, że niepełnosprawność nie stanowi większej ku temu przeszkody. Podopiecznych biskupieckiej placówki w sadzeniu wyjątkowych świerków, które wyrosły z nasion pobłogosławionych przez papieża Franciszka podczas pielgrzymki leśników do Watykanu, wspierali m.in. Adam Roczniak, Dyrektor RDLP w Olsztynie, a także Burmistrz Barczewa oraz komendant OSP w Barczewie. Z myślą o poruszających się na wózkach inwalidzkich uczestnikach akcji, Nadleśnictwo Wipsowo specjalnie przygotowało dojazd i grunt w miejscu sadzenia. Na każdego uczestnika sadzenia czekała gorąca jesienna herbata, kiełbaska z ogniska oraz pamiątkowa drewniana zawieszka.

Akcja „Wielkiego jesiennego sadzenia lasu” w Nadleśnictwie Wipsowo trwa od 15 września. Zakończy się ostatniego dnia tego miesiąca. Wipsowcy leśnicy nie narzekają na brak chętnych do wspólnego sadzenia drzew. Szacują, że w akcji weźmie udział nawet 5 000 osób!

BRAK KOMENTARZY