Trwa pozimowe sprzątanie Olsztyna

0
91

 Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu prowadzi wiosenne oczyszczanie miasta. Zdezynfekowane zostały także place zabaw.

Prace pełną mocą zaczęły się pod koniec marca. Było to możliwe po stopnieniu śniegu i nadejściu wiosny z prawdziwego zdarzenia – dzięki temu zminimalizowana jest konieczność ponownego wysypywania na ulice i chodniki piasku, soli i mieszanki tych środków.

– Do tej pory prowadzone działania polegały głównie na interwencyjnym oczyszczaniu pasa drogowego np. po wypadkach – wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Poza tym zostało przeprowadzone pierwsze po ustąpieniu pokrywy śnieżnej oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się poza pasami drogowymi.

Zmiatanie piasku (którego tej zimy użyto dwa tys. ton) z jedni, chodników i ścieżek rowerowych, oczyszczanie zieleńców – to najważniejsze z prowadzonych teraz prac. Te działania będą realizowane do końca kwietnia. Do tej pory oczyszczono obszar Starego Miasta  – dodaje Michał Koronowski.

Niestety, działania nie zawsze są skuteczne. Tak było choćby w przypadku placu przy jednej z drogerii naprzeciwko ratusza. Dopiero co uprzątnięte miejsce kilka godzin później ponownie było zaśmiecone.

Sprzątanie to niejedyne porządkowe prace na terenie Olsztyna. Trwa bowiem dezynfekcja miejskich placów zabaw. Ta odbywa się w godzinach wieczornych, a używane przy nich są środki bakterio- i wirusobójczego. Działania, które mają zakończyć się w sobotę (3 kwietnia) to jeden z z etapów przygotowania miejskich placów zabaw do pełni sezonu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ