Trwa dobra seria Indykpolu AZS Olsztyn

0
1070
Wojciech Żaliński

Olsztyńscy siatkarze odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. AZS pokonał na wyjeździe Jastrzębski Węgiel.

Przed sezonem wielu ekspertów wspominało o tym, że Jastrzębski Węgiel jest jednym z faworytów do medalu. Początek sezonu był dla nich bardzo dobry, ale w ostatnim czasie forma zdecydowanie się obniżyła. Indykpol AZS Olsztyn bardzo dobrze to wykorzystał.

W pierwszym secie olsztynianie dominowali i dosyć spokojnie 25:21 go wygrali. Ciekawie działo się w drugiej partii. Jastrzębianie odskoczyli na kilka punktów i wydawało się, że wyrównają stan rywalizacji. AZS jednak zaczął znacznie lepiej serwować i dzięki temu dogonił rywala i ostatecznie wygrał tego seta.

W trzeciej partii żadna z drużyna nie potrafiła na dłuższy czas utrzymać dobrej gry. Jastrzębianie zaczęli popełniać katastrofalne błędy. Posyłali wiele piłek w ataku w aut i to w dogodnych sytuacjach. Przy stanie 18:12 dla olsztyńskiej drużyny wszystko wskazywało na to, że mecz zmierza do końca. Wtedy zespół z Jastrzębia zerwał się do odrabiania strat i doprowadził do gry na przewagi. Olsztynianie ostatecznie lepiej rozegrali końcówkę i wygrali cały mecz bez straty seta.

Kapitalnie w tym meczu dysponowany był Wojciech Żaliński, który w najważniejszych momentach kończył praktycznie wszystkie ataki. Jego gra znacząco przyczyniła się do tego zwycięstwa. Słowa uznania należą się jednak całej olsztyńskiej drużynie, która wykorzystała w kapitalny sposób słabszą formę swojego przeciwnika.