Triathloniści znów opanują Ukiel w Olsztynie

0
332

W przypadku tych zawodów emocji sa gwarantowane. Kolejny raz stolica Warmii i Mazur będzie międzynarodową stolicą triathlonu. Przed nami zmagania w Pucharze Europy oraz Elemetal Tri Series.

Niecałe trzy tygodnie zostały do zmagań najlepszych specjalistów od biegów, jazdy rowerem i pływania w jednym. 29 i 30 maja do Olsztyna nad jez. Ukiel zjedzie czołówka zawodników z Polski, jak i całego świata. – To już czwarta odsłona prestiżowego wyścigu w ramach Pucharu Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, która odbędzie się w Olsztynie – mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Pierwsza edycja zawodów została zorganizowana w 2018 roku i zyskując przychylność zawodników z całego świata na stałe zagościła w kalendarzu imprez Europejskiej Unii Triathlonu.

To oznacza, że kolejny raz odbędą się w zawody dla zawodników Elity, jak i Juniorów. Na listach startowych tego wydarzenia widnieją już nazwiska ponad 250 zawodniczek i zawodników z blisko 30 krajów świata! Tę rywalizację zaplanowano na sobotę (29 maja).

Dzień później (niedziela, 30 maja) do rywalizacji przystąpią zawodnicy ścigający się w Elemental Tri Series Olsztyn 2021 i Pucharze Polski w Triathlonie. Tradycja zawodów triathlonowych w Olsztynie jest bardzo długa, a w nadchodzącym sezonie triathloniści staną na starcie już po raz dziewiąty.

Podczas Elemental Tri Series w Olsztynie do wyboru będzie tradycyjnie jeden z trzech dystansów: standard/olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Imprezą, która będzie towarzyszyła zawodom triathlonowym będzie Elemental Junior, czyli zawody aquathlonowe dla najmłodszych na dwóch dystansach: 0,1 km pływania – 0,5 km biegu (dzieci 9-10 lat) oraz na dystansie 0,2 km pływania – 1 km biegu (Żaki 11-12 lat).

BRAK KOMENTARZY