Triathloniści szykują się na Olsztyn

0
58

Nieco ponad miesiąc został do triathlonowych zmagań w stolicy Warmii i Mazur. Rozegranie zawodów było zagrożone ze względu na pandemię koronawirusa.

To wydarzenie już na dobre wpisało się w sportowy kalendarz naszego miasta. Od lat do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel zjeżdżają się najlepsi zawodnicy kraju, a od niedawna także ci rywalizujący o prymat na Starym Kontynencie.

Utrudnienia spowodowane przez pandemię koronawirusa sprawiły, że rozegranie zarówno Elemental Tri Series, jak i Pucharu Europy stanęły pod ogromnym znakiem zapytania. Wszystko wskazuje jednak na to, że ponownie będziemy mogli emocjonować się tymi widowiskowymi zawodami.

– Będziemy starać się przeprowadzić zawody, mamy wszystkie uzgodnienia z Polskim Związkiem Triathlonu – mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Wszystko zależy od rządowych regulacji.

Na tę chwilę wiadomo, że zawody w cyklu Pucharu Europy mają zostać rozegrane w piątek, 21 sierpnia. Dzień później (sobota, 22 sierpnia) na trasę mieliby wyruszyć triathloniści walczący w Elemental Tri Series.

Zgodnie z ustaleniami nie zostanie rozegrana rywalizacja na najkrótszym dystansie – supersprincie. Elemental Tri Series Olsztyn 2020 będzie podzielony na dwie imprezy: dystans sprinterski z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz olimpijski bez draftingu (1,5 km – 40 km – 10 km).

– Dzięki współpracy wielu osób, na czele z przedstawicielami władz miasta, OSiR-u i ETU, mogliśmy zaproponować zawodnikom nowy termin obu imprez nad Jeziorem Ukiel – mówi organizator zawodów z firmy Labosport Polska, Marcin Florek. – Jesteśmy przekonani, że trzecia odsłona prestiżowego Pucharu Europy, która odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur będzie ponownie wielkim, triathlonowym świętem. Najlepsi europejscy triathloniści rywalizować będą w piątek, by w sobotę ustąpić pola doświadczonym amatorom i debiutantom, którzy w tym samym miejscu walczyć będą w ramach inauguracji cyklu ETS.

Impreza odbędzie się oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. M.in. dlatego każdym z dystansów Elemental Tri Series ma wziąć udział do 150 uczestników. Limit na dystansie olimpijskim został już wyczerpany – przyjmowane są zgłoszenia tylko na listę rezerwową. Nadal są jednak miejsca na dystansie sprinterskim.

BRAK KOMENTARZY