Tragiczny wypadek w gminie Kętrzyn. Zginął 3-letni chłopiec

0
66

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn. Maszyna budowlana stoczyła się na 3 letnie dziecko. Chłopiec zmarł na miejscu. Kętrzyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Do wypadku doszło w poniedziałek (10.08.2020) około godz. 18:00 na terenie prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że unieruchomiona maszyna budowlana marki MANITOU stojąca na terenie o niedużym nachyleniu, stoczyła się na 3 letnie dziecko. Chłopiec w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Dziecko przebywało pod opieką trzeźwej matki. Rodzina została objęta opieką psychologa. Policjanci zabezpieczyli maszynę na parkingu strzeżonym.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia i ostrożności. Przyczyną wypadków zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak i samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić niedbale i rutynowo.

Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania.

BRAK KOMENTARZY