Tragiczny wypadek. Nie żyje 17-letnia dziewczyna

0
236

Do wypadków doszło pod Lidzbarkiem. Nastolatka poniosła śmierć na miejscu.

Na drodze wojewódzkiej nr 541 na trasie Lidzbark – Kiełpiny kierujący volkswagenem golf , 20-letni mieszkaniec gminy Lidzbark, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i prawym bokiem pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu, 17-letnia mieszkanka gminy Lubawa.
Kierujący z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony przez zespół karetki pogotowia do Szpitala w Działdowie. Od 20-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu lub innych środków o podobnym działaniu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.
W długi weekend majowy doszło do 11 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Byli wzywani do 164 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 34 nietrzeźwych kierujących. Policjanci otrzymali informację m.in,. o pojeździe, który dachował na terenie gminy Iłowo-Osada. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że w miejscowości Kraszewo, kierujący osobowym fordem, mieszkaniec gminy Iłowo-Osada w nieustalonych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie pojazd dachował. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia i udał się do miejsca zamieszkania, skąd karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Działdowie. W toku czynności ustalono, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na terenie szpitala mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości, które wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ