Tragiczny finał kąpieli. Nie żyje dwóch mężczyzn

0
330

 Ciało 40-letniego wędkarza odnaleziono w jeziorze w Boguszach. Drugi z mężczyzn, 26 – latek z Olecka, utonął w jeziorze Sawinda w Woszczelach. 

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 40-letniego mężczyzny. Jego ubrania, zegarek, telefon oraz wędki znalazł na brzegu jeziora w Boguszach brat zaginionego, który zaniepokojony brakiem kontaktu zaczął go szukać.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której włączyli się strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po ponad 2 godzinach poszukiwań strażacy odnaleźli w wodzicie ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Niestety, jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnego utonięcia w okolicach Ełku. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że młody mężczyzna wypłynął na środek jeziora Sawinda w Woszczelach i dotychczas nie wrócił na brzeg. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, które rozpoczęły przeszukiwania jeziora. Po kilkudziesięciu minutach strażacy odnaleźli ciało mężczyzny. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. To 26-letni mieszkaniec Olecka.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmierci obu mężczyzn.

 

BRAK KOMENTARZY