Towarowa z finansowaniem

0
1308

Kolejne dobre wieści związane z jednym z połączeń z obwodnicą. Jest pozytywna decyzja dotycząca pieniędzy na budowę ul. Towarowej.

Jest jedną z najważniejszych inwestycji, które mają być zrealizowane przy okazji trwającej budowy obwodnicy Olsztyna. Ulica połączy system dróg stolicy regionu z węzłem Wschód koło Wójtowa.

Towarowa będzie przebudowywana od skrzyżowania z ul. Leonharda do Cementowej. A od tego miejsca do węzła droga będzie budowana od podstaw. Łącznie to ok. 2,7 km trasy.

– Stan ulicy Towarowej od lat był krytykowany przez kierowców – przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Nowo zbudowana ulica zostanie połączona z kluczowym węzłem obwodnicy. Oczywiście, budowa spowoduje wiele komplikacji, zwłaszcza w ruchu tranzytowym i ciężarowym, ale za to za około trzy lata otrzymamy prawdziwą drogową nagrodę.

Teraz trwa ocena ofert, jakie złożyło pięć konsorcjów chętnych wybudować Towarową. Tę najlepszą powinniśmy poznać w lipcu. Zgodnie z przedstawionymi propozycjami inwestycja może kosztować od ok. 103 do 129 mln złotych.

BRAK KOMENTARZY