Terroryzowali swoje rodziny. Jeden bił i kopał swoją matkę

0
198
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad najbliższymi. Mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem, a najbliższe miesiące spędzą w aresztach. 

Interwencja domowa na terenie gminy Janowiec Kościelny zakończyła się zatrzymaniem przez nidzickich policjantów 65-letniego mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad żoną i pełnoletnią córką.

Agresja i alkohol

Zebrany materiał dowodowy wskazywał, że rodzina jest objęta procedurą Niebieskiej Karty wdrożoną z powodu stosowania przez mężczyznę przemocy psychicznej wobec najbliższych. 65-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał domowników, ubliżał im, wyganiał ich z domu oraz groził jego podpaleniem.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 65-latkowi zarzutu znęcania się nad rodziną. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny podejrzanego o przemoc domową środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Za znęcanie się nad rodziną mieszkańcowi gminy Janowiec Kościelny grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kopał matkę 

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Orzysz, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Sprawca przemocy, będąc pod działaniem alkoholu, wszczynał awantury domowe podczas, których wyzywał matkę i wyganiał ją z domu. Do tego bił ją, kopał oraz popychał. Był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy, których znieważył i naruszył ich nietykalność cielesną. 45-latek usłyszał zarzuty. Został tymczasowo aresztowany.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy. Policjanci pojechali pod wskazany adres.
W mieszkaniu zastali 70-letnią kobietę oraz jej 45-letniego syna, który był pod wpływem alkoholu. W rozmowie z kobietą policjanci ustalili, że syn bez powodu wszczął awanturę. Wyzywał ją, groził jej pozbawieniem życia oraz wyrzuceniem z domu. Zachowania powtarzały się od czterech miesięcy. W trakcie interwencji 45-latek był agresywny wobec policjantów. Naruszył ich nietykalność cielesną, znieważył oraz groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie.
Mężczyzna usłyszał zarzuty. Dotyczyły one psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką, znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb pod ich adresem. Decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany.

BRAK KOMENTARZY