Termy Warmińskie na sprzedaż

0
706
Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim

Powiat lidzbarski wystawił na przetarg Termy Warmińskie. Ustalona została cena wywoławcza. 

Termy Warmińskie w Lidzbarku Warm. kosztowały ok. stu milionów złotych, a większość tych pieniędzy pochodziła z funduszy unijnych.

Termy były budowane przez trzy lata. Początkowo zapowiadano, że będą gotowe w 2014 r., ale w trakcie inwestycji splajtował główny wykonawca. Z tego powodu starostwo musiało ogłosić nowe przetargi na dokończenie prac. Ostatecznie obiekt zaczął działać na koniec 2015 roku.

Sprzedaż obiektu stała się możliwa, bo skończył się 5-letni tzw. okres trwałości projektu.

Przetarg nieograniczony dotyczy sprzedaży ponad 10-hektarowej działki z kompleksem basenowo-hotelowym, w tym ponad 200 miejscami noclegowymi z zabudowie szeregowej i zapleczem rekreacyjnym. Licytacja ma odbyć się 28 lipca w budynku starostwa.

Cenę wywoławczą ustalono na 46,2 mln zł. Powiat zastrzegł, że nabywca ma zapłacić cenę sprzedaży ustaloną w przetargu, powiększoną o cenę rzeczy stanowiących wyposażenie term – 1,9 mln zł netto.

Termy należą do najdroższych unijnych inwestycji na Warmii i Mazurach. Poza kompleksem całorocznych basenów, wykorzystujących wody termalne, powstały tam kotłownia, sauny i sale konferencyjne, “wioska wakacyjna” z ponad 30 domkami wypoczynkowymi, centrum aktywności z placami zabaw, boiskami, parkiem linowym i ścianką wspinaczkową oraz tereny zielone.

BRAK KOMENTARZY