Tenisowe Warmia Mazury Open w Mrągowie

0
2232
Korty tenisowe, na których jest rozgrywany turniej.

W dniach 26.06 – 6.08.2017 r. Mrągowo zadebiutuje w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisa ITF. Dzięki organizacji sześciu męskich turniejów rangi futures, w ramach Warmia Mazury Open, do polskiej stolicy muzyki country przyjadą tenisiści z takich państw jak Australia, USA, Argentyna, Ekwador, Meksyk, Francja, Szwecja, Włochy, Czechy, Niemcy, Wlk. Brytania, Rosja czy Estonia. Nie zabraknie oczywiście polskich zawodników.

Turnieje w ramach Warmia Mazury Open odbywają  się na kortach mrągowskiego hotelu Mercure, który jestjednocześnie bazą noclegową dla zawodników, osób towarzyszących i zaproszonych gości.

Zawodnicy zagrają na całkowicie odnowionych kortach. Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne starania aby nawierzchnia spełniała międzynarodowe standardy. Na nieco ponad tydzień przed startem imprezy zostały do dopracowania tylko detalepodsumowuje Aleksander Fereniec, organizator turnieju.

W sześciu turniejach jakie odbędą się w Mrągowie tenisiści walczą nie tylko o premie finansowe, ale także o punkty do prestiżowego rankingu ATP. Pula nagród każdego z sześciu futuresów wynosi 15  tys. USD.

Na uczestników Warmia Mazury Open, przybyłych gości i turystów czekają w Mrągowie dodatkowe wydarzenia kulturalne –XI Mazurska Noc Kabaretowa, Gypsy Carnawal, Mazurski Festiwal Operowy Belcanto, czy Festiwal Kultury Kresowej oraz sportowe – Żeglarskie Grand Prix Mrągowa i ogólnopolski turniej koszykówki Korona 3X3: Mrągowo Open.

Biorąc pod uwagę fakt, że żadne miasto w Polsce nie organizowało do tej pory takiej ilości międzynarodowych turniejów w jednym roku można śmiało założyć, iż w okresie letnim Mrągowo będzie na ustach całego polskiego środowiska tenisowego. Warmia Mazury Open to doskonała okazja na promocję dyscypliny, Mrągowa i województwa warmińsko-mazurskiego na arenie międzynarodowej, która w przyszłości zaowocuje organizacją turniejów wyższej rangi.

Organizatorem Warmia Mazury Open jest Stowarzyszenie Tennis Club Mrągowo i BIC Siwik Holiday. Patronat honorowy nad imprezą objął Pan Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Impreza została dofinansowana ze środków Miasta Mrągowo i Powiatu Mrągowskiego.

Więcej informacji nt Warmia Mazury Open znajdą Państwo na stronie :warmiamazuryopen.com

 

BRAK KOMENTARZY