Teatr Lalek z nowym-starym dyrektorem

0
124

Kolejną kadencję Olsztyńskim Teatrem Lalek kierować będzie Andrzej Bartnikowski. Ten odebrał  nominację dyrektorską.

To będzie już trzecia kadencja Andrzeja Bartnikowskiego na stanowisku szefa olsztyńskich “Lalek”. Pierwszą umowę zawarł w 2015 roku, kolejną nominację dostał natomiast trzy lata temu.

Podczas ostatniego konkursu Andrzej Bartnikowski miał dwóch kontrkandydatów. Jednak to on zyskał uznanie konkursowej komisji. Nowa umowa, również trzyletnia, zacznie obowiązywać 1 września.

A Olsztyński Teatr Lalek już szykuje się do nowego sezonu oraz pierwszej premiery. Będzie nią spektakl “Powroty”, jeden z projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

– To zdecydowanie sztuka dla dorosłego widza – mówi dyrektor Bartnikowski. – Dotykamy doświadczeń z obozów koncentracyjnych. To niezwykła sztuka i niezwykle przebiegały prace nad nią. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i odwiedzić naszą instytucję.

Andrzej Bartnikowski to dramatopisarz i reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W 1995 roku założył w naszym mieście Teatr Żywych Fotografii. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

BRAK KOMENTARZY