Tak się spieszyli, że stracili prawa jazdy

0
470

Na Warmii i Mazurach od początku roku do końca maja doszło do 265 wypadków drogowych. Główną ich przyczyną był nadmierna prędkość niedostosowana przez kierowców do warunków jazdy, stanu technicznego pojazdu lub umiejętności osoby siedzącej za kierownicą. 

Tylko jednego dnia policjanci z olsztyńskiej specjalnej Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 10 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością. Wszyscy jechali z prędkością powyżej 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Każdy z nich musi teraz pomyśleć o alternatywnych środkach transportu – wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenie stracili prawa jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Nie pomogło tłumaczenie, że niektórym z kierowców dokument prawa jazdy jest niezbędny do wykonywania pracy zawodowej. Policjanci przypominają, że będąc za kierownicą pojazdu, musimy liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji.

Natomiast  w miejscowości Drygały, gm. Biała Piska, policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat, który jechał ze znaczną prędkością. Pomiar wykazał 135 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Seatem kierował 32-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym kierujący stracił prawo jazdy. Do tego ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem oraz 10 punktami karnymi.

 

BRAK KOMENTARZY