Tak się kończy bezmyślne wyprzedzanie

0
434

Policjanci pracowali w miejscu zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów na drodze krajowej nr 51. Powodem zdarzenie było nieprawidłowe wyprzedzanie. 

Oficer dyżurny lidzbarskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów na drodze krajowej nr 51 w okolicach miejscowości Samolubie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia. 35-letnia kierująca volkswagen passat jadąc od strony Bartoszyc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, na prostym odcinku drogi, podczas manewru wyprzedzenia, nie upewniła się co do możliwości jego bezpiecznego wykonania i doprowadziła do zderzenia audi A6 jadącym z naprzeciwka oraz wyprzedzanym oplem astra.

Prawdopodobnie dzięki refleksowi kierujących audi i opel udało się uniknąć tragedii na drodze. Kierująca volkswagenem odbijała się od obu pojazdów, a następnie wpadła w poślizg i wjechała do rowu, gdzie dachowała i zakończyła swoją jazdę. W następstwie zdarzenia wyrwało tylną oś w volkswagenie. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na czas pracy służb ratunkowych, po chwili odbywał się ruch wahadłowy. Łącznie w pojazdach znajdowało się pięć osób. W wyniku zdarzenia jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej, lecz po jej udzieleniu, opuściła karetkę bez potrzeby hospitalizacji. Zatrzymano dowody rejestracyjne we wszystkich pojazdach z uwagi na uszkodzenia. Kierujący byli trzeźwi. 35-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym.

BRAK KOMENTARZY