Sztuka Radości- wernisaż prac Katarzyny Kaczmarek

0
4749

27 stycznia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbył się wernisaż wystawy Katarzyny Kaczmarek artystki – malaraki, podczas której zostały zaprezentowane prace autorki. Oprócz obrazów ukazujących martwą naturę można znaleźć portrety przyjaciół autorki.

Katarzyna Kaczmarek związana jest z Olsztynem od 2000 roku kiedy postanowiła tu zamieszkać.  Jest współautorką książki pt. „Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem”. Rozwinęła w niej ideę wartościowej samorealizacji dzięki pasji twórczejNie skupiaj się na czymś na co nie masz wpływu, skup się na tym na co wpływ masz. Gdybym założyła sobie, że zostanę wielką artystką to spaliłabym się już na starcie— mówiła podczas otwarcia wystawy. Na wernisaż przybyło wielu przyjaciół artystki, których oblicze można było znaleźć na pracach wystawionych w holu Starego Ratusza. —Inspiracji szukam w najbliższym otoczeniu. Taką inspiracją może być np. jabłko, dom czy przyjaciele. Patrzę na to nie przez pryzmat definicji tylko kształtu oraz  koloru. Do tego odrobina wyobraźni i chęć do pracy — odpowiedziała na pytanie dotyczące inspiracji. Ze swojej pracy artystka czerpie wiele radości którą, poprzez swoją twórczość, chce podzielić się z innymi.

Wystawa prac Katarzyny Kaczmarek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, na Starym Mieście w Olsztynie, potrwa do 9 lutego.

BRAK KOMENTARZY