Szlak nas wszystkich łączy,czyli Rajd Gościńcem Niborskim

0
3340
Kolarze z Tczewa byli po raz drugi na rajdzie .Okolica i organizacja rajdu? -gest mówi sam za siebie

Gościniec Niborski to jeden z niewielu średniowiecznych traktów, który niemal w całości zachował dawny charakter. Oryginalna brukowana droga została jedynie miejscami utwardzona. Kiedyś podróżowali nią królowie, a dziś uczestnicy IX Integracyjnego Rajdu Rowerowego, łączącego aktywny wypoczynek z lekcją historii.
Rajd został zorganizowany przez gminy: Stawiguda, Olsztynek i Nidzica, jak zwykle przyciągnął miłośników rowerowych wycieczek. Kilkunastokilometrowa trasa, prowadząca m.in. przez lasy łańskie, została zaplanowana tak, by poradzili sobie na niej kolarze w każdym wieku. Niezbędne były jedynie sprawne rowery i dobry humor. Jak przekonuje kierownik wycieczki, Mirosław Arczak, jeździć można nie tylko, gdy jest ciepło.- Okazało się, że jesienny termin jest równie atrakcyjny jak ten letni i frekwencja pokazuje, że mnóstwo rowerzystów, ze Stawigudy, z całej gminy i okolic, chce spotykać się na Gościńcu Niborskim, bo ten szlak nas wszystkich łączy.

Grupy startujące z poszczególnych gmin, mogły nie tylko popracować nad kondycją fizyczną, ale i posłuchać ciekawostek przekazywanych przez Przewodnika PTTK. Spotkanie przy wspólnym ognisku, czekało na uczestników  w  Ośrodku Wypoczynkowym w Rybakach. Zmęczeni kolarze, mogli posilić się gorącą kiełbasą, którą trzeba było samodzielnie upiec na kiju i gorącą herbatą. Potem tradycyjnie już  losowanie gadżetów przydatnych na trasie. Dzielnie pokonywali trasę młodzi członkowie Olsztyńskiej Szkółki Rowerowej, m.i. Dawid Kocięcki, który szczerze przyznał- Czekam na wyścig, na medal, i na puchar. Medale, jako nagroda za szybkie ukończenie rajdu, wręczone zostały najmłodszym uczestnikom.
Wójt Gminy Stawiguda, Irena Derdoń, zapewnia, że nie jest to ostatnia taka impreza w tym roku. Zajmujący się popularyzacją aktywności fizycznej na świeżym powietrzu cykl RekreAkcja, ma w planach dalsze promowanie malowniczych terenów gminy, poprzez organizację spotkań integrujących miłośników sportu- Są organizowane nie tylko rajdy rowerowe, ale również spływy kajakowe, biegi, marsze, także również serdecznie zapraszamy w następnym naszym roku. W tym roku, jeśli zima nam dopisze będą organizowane kuligi, które są jak co roku w Stawigudzie, więc również serdecznie zapraszamy.

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY