Szkoła “pod skrzydłami Królowej Jadwigi”

0
175

Szkoła Podstawowa w Zwierzewie ma nową patronkę, o której pisał kronikarz Jan Długosz. 

Uroczystość nadania imienia Królowej Jadwigi Szkole Podstawowej w Zwierzewie rozpoczęła się Eucharystią w kościele św. Benedykta Opata w Lubajnach. Poprzedził ją krótki montaż słowno-muzyczny, podczas którego uczniowie zaprezentowali trzy najważniejsze cnoty świętej: pokorę, mądrość i hojność.

Dziś pragniemy zgłębić niezwykłe życie tej wyjątkowej postaci, która swoją pokorą, mądrością i hojnością wzbudzała podziw podkreślał uczeń Karol Pilarski.

Arcybiskup Józef Górzyński, zwracając się do społeczności szkoły, podkreślał, że miłość, której źródłem jest Bóg, jest jedynym słusznym motywem wszelkiego działania człowieka. Każde zaangażowanie w życiu społecznym musi być nią motywowane. – Życzę wam, abyście mając taką patronkę, uczyli się takiej postawy, miłości Boga i człowieka. Jeśli tego się nauczycie, cokolwiek czyniąc, będziecie czynić dobro. Będziecie nieść szczęście i radość dla drugich. Będziecie budować ojczyznę na dobru. Gwarancją tego jest postawa miłości – mówił duchowny.

Podczas mszy św. abp Józef Górzyński poświęcił nowy sztandar szkoły.

Po Eucharystii uczestnicy uroczystości udali się do szkoły w Zwierzewie. Wójt gminy Bogusław Fijas odczytał uchwałę nadającą szkole za patrona Królową Jadwigę. Odbyło się przekazanie sztandaru uczniom, którzy następnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

ŹRÓDŁO: Archidiecezja Warmińska

BRAK KOMENTARZY