Szabliści z UKS Hajduczek wystąpili w Pucharze Polski Juniorów Młodszych

0
320
Fot1 – Zawodnicy UKS Hajduczek: Krzysztof Dowgierd, Aniela Kozłowska, Dominika Träger, Piotr Kozłowski, Oskar Kusak

W sobotę (7 września) w Katowicach odbył się Puchar Polski I Juniorów Młodszych w szabli. Tym turniejem zawodnicy w tej kategorii wiekowej rozpoczęli rywalizację o zdobycie kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2020. Wzięło w nim udział aż 167 zawodników z 20 klubów z Polski oraz dodatkowo zawodnicy z Białorusi, Czech i Austrii.

UKS Hajduczek reprezentowali: Aniela Kozłowska i Dominika Träger oraz chłopcy – Piotr Kozłowski, Oskar Kusak i Krzysztof Dowgierd.

Na planszach do rywalizacji przystąpiło 102 szablistów. Olsztyńscy zawodnicy pewnie awansowali do fazy pucharowej. W play-off 128 swoją walkę przegrał Krzysztof Dowgierd, ulegając Michałowi Pardeli (Kolejarz 24 Katowice) 10:15. Dwóm kolejnym szablistom uzyskane wyniki w grupach dały prawo startu od razu w drugiej fazie play-off. Oskar Kusak w pierwszej potyczce uległ Wojciechowi Kaczmarczykowi (KKSZ Konin) 14:15, kończąc rywalizację na 33. miejscu. Piotr Kozłowski w pierwszej walce pokonał Toma Nastase (AZS AWF Warszawa) 15:7, w drugiej Filipa Józefowskiego (AZS AWF Katowice)15:8. W walce o ćwierćfinał zmierzył się z późniejszym finalistą turnieju Krzysztofem Kajorem (Pałac Młodzieży Katowice), przegrywając 8:15, co dało mu ostatecznie bardzo dobre 14. miejsce.

Jako drugie rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Po fazie grupowej obie awansowały do play-off. Aniela Kozłowska, dzięki wygranym wszystkim walkom w grupie, rozpoczęła rywalizację od drugiej fazy pla-off. W pierwszej walce pokonała Maję Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy) 15:3, by w walce o ćwierćfinał ulec późniejszej tryumfatorce Pucharu Polski Zuzannie Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 11:15, co dało jej ostatecznie 10. miejsce.

Kilka prostych błędów zaważyło na końcówce walki. Chwila dekoncentracji kosztowała mnie wejście do strefy medalowej. Ale wiem, że zawsze dla mnie pierwszy turniej w sezonie jest trudny. Przede mną pracowity wrzesień i październik. W sumie sześć startów, w tym dwa Puchary Europy – komentuje Aniela, której rozwój sportowy wspiera Wipasz S.A.

Za bardzo udany występ swój start może uznać Dominika Träger. – Po rocznej przerwie wróciłam na plansze. Na początku nie byłam tak pewna siebie, ale z każdą walką czułam się coraz lepiej. Jestem szczęśliwa, że mogłam wrócić do rywalizacji. To był dla mnie dobry dzień – uśmiecha się Dominika.

W fazie play-off w kolejnych walkach pokonała Nikolę Woźniak (KKSZ Konin) 15:11, Anastazję Nagórską (OŚ AZS Poznań) 15:7 i Marię Więckiewicz (Szermierka Wołomin) 15:6. W ćwierćfinale uległa Ewie Zając (TMS Zagłębie Sosnowiec) 6:15, kończąc rywalizację na 8. miejscu.

Gratuluję zawodnikom wyników. Każdy z nich pozostawił wiele sił na planszach. Ważne jest, że mimo wielu lat treningów nadal kochają ten piękny olimpijski sport, jakim jest szermierka. Podziwiam ich i dziękuję, że przynoszą chlubę naszemu klubowi i Olsztynowi – nie ukrywa zadowolenia prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

 

Wyniki Pucharu Polski I juniorów młodszych w Katowicach:

Dziewczęta (startowało 65 zawodniczek)

1 – Zuzanna Lenkiewicz – TMS Zagłębie Sosnowiec

2 – Karolina Bechynova – Czechy

3 – Ewa Zająć – TMS Zagłębie Sosnowiec

3 – Klaudia Malgrem – KS Karabela Warszawa

…………………………………

8 – Dominika Träger – UKS Hajduczek Olsztyn

10 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn

Chłopcy (startowało 102 zawodników)

1 – Stepan Koval – Białoruś

2 – Krzysztof Kajor – Pałac Młodzieży Katowice

3 – Marcel Broniszewski – MUKS Victor Warszawa

3 – Kacper Nowinowski – KKSZ KONIN

…………………………………

14 – Piotr Kozłowski – UKS Hajduczek Olsztyn

33 – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY