Szabliści z UKS Hajduczek wystąpili w Pucharze Europy Kadetów

0
229
Szabliści z UKS Hajduczek, którzy wystąpili w Pucharze Europy Kadetów

W Koninie (14-15 września) odbył się Puchar Europy Kadetów. Na planszach rywalizowało w sumie 187 zawodników, w tym 104 szablistów i 83 szablistki z krajów:Ukraina, Białoruś, Litwa, Hiszpania, Włochy, Puerto Rico, Litwa, Egipt, Węgry, Czechy, Niemcy, Austria, Słowacja, Belgia, Holandia i Polska. W reprezentacji naszego kraju zaprezentowali się zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn: Oskar Kusak, Piotr Kozłowski, Krzysztof Dowgierd i Aniela Kozłowska.

Puchar Europy to możliwość konfrontacji z zawodnikami z całego świata. Przyjeżdżają najlepsi szabliści z poszczególnych krajów. Oprócz umiejętności ważne jest doświadczenie, które zwiększa szanse na zrobienie dobrego wyniku. To zawsze jedna z najlepszych lekcji, jakie w sezonie mają nasi szermierze – uważa prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

Bardzo dobry start w Pucharze Europy zanotowała Aniela Kozłowska. W fazie grupowej wygrała 5 walk, pokonując m. in. zawodniczki z Hiszpanii, Ukrainy i Austrii, co dało jej po tej części turnieju bardzo wysoką 7. lokatę i rozstawienie od razu w drugiej fazie walk pucharowych. Tu pewnie pokonała Julię Szlagę 15:4. W kolejnym starciu musiała jednak uznać wyższość Ukrainki Dany Bahlai 11:15. Aniela zakończyła Puchar Europy na doskonałym 18. miejscu, jako piąta najlepsza Polka turnieju.

Warto podkreślić, iż do tej pory najlepszą lokatą Anieli na Pucharach Europy było 51. miejsce. Tym razem zakończyła rywalizację na 18. miejscu. Zabrakło nieco doświadczenia. To przychodzi z czasem – podkreśla Adam Sobczyk.

Dobrze weszłam w turniej. Świetnie czułam się podczas walk grupowych, jak i na pierwszym pucharze. Później była dość długa przerwa, nieco za późno zaczęłam się przygotowywać do starcia z Ukrainką. Nabieram doświadczenia – uśmiecha się Aniela. – Niedosyt spory, ale i zadowolenie z wywalczonego wyniku – dodaje szablistka i dziękuje firmie Wipasz S.A. za wsparcie, jakie otrzymuje.

Jeśli chodzi o rywalizację kadetów, Krzysztof Dowgierd wygrał jedną walkę grupową, co nie dawało mu awansu do play-off. Piotr Kozłowski i Oskar Kusak awansowali do pucharów. Tu Piotr w pierwszej walce uległ Austriakowi Jakobowi Kaeferboeckowi 12:15, kończą rywalizację na 69. miejscu. Oskar pokonał Gliba Stoliarchuka (Ukraina) 15:10, by w drugiej walce ulec Gijsowi Vannieuwenborghowi z Belgii 11:15, zajmując ostatecznie 53. miejsce.

Wyniki Pucharu Europy w Koninie

kadetki

1 – Oleksandra Bondar – Ukraina

2 – Karolina Bechynova – Czechy

3 – Sofiia Golovkina – Ukraina

3 – Leonie Cadao – Niemcy

………………………………………………..

18 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn – Polska

kadeci

1 – Adham Moataz – Egipt

2 – Yauheni Kazhaneuski – Białoruś

3 – Balazs Tfirst – Węgry

3 – Lars Geiger – Niemcy

………………………………………………..

53 – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn – Polska

69 – Piotr Kozłowski – UKS Hajduczek Olsztyn – Polska

83 – Krzysztof Dowgierd – UKS Hajduczek Olsztyn – Polska

BRAK KOMENTARZY