Święto patronalne Archidiecezji Warmińskiej. Wręczono medale

0
132

Okolicznościową mszę św. celebrował w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Święty Andrzej  to główny patron archidiecezji warmińskiej. – Podejmujemy obecnie refleksję nad Kościołem: przeżywamy czas synodu jak i rok duszpasterski, który temu tematowi jest dedykowany. W credo wyznajemy, że wierzymy w Kościół apostolski – pochodzący od Apostołów. Dlatego refleksja co Apostołowie doświadczyli, jak to przeżywali i jaki Kościół nam przekazali jest fundamentalna, tego typu uroczystości pomagają nam tę refleksję podjąć – podkreślał w trakcie mszy św. abp Józef Górzyński.

Przed rozpoczęciem liturgii metropolita warmiński wręczył zasłużonym dla Kościoła warmińskiego medale „Prodesse Auso”. Otrzymali je Wanda Czerwińska, Jadwiga i Andrzej Krawczykowie, Ewa Wasilewska-Teśluk oraz Jadwiga Łukiańczyk.

– Na początku pojawiło się zaskoczenie, zdziwienie, że jak to? dlaczego? jednak potem zaczęło się rodzić uczucie satysfakcji, takiej dumy, szczęśliwości. Wydaje mi się, że z mężem byliśmy taką iskrą i tak jak głosi napis na orderze – odważyliśmy się zostawić wiele rzeczy i pójść tą drogą. slMy byliśmy pewną iskrą, jednak bez innych ludzi, małżeństw, to dzieło nie miałoby absolutnie powodzenia –  Jadwiga i Andrzej Krawczykowie, założyciele olsztyńskiego ośrodka Spotkań Małżeńskich, skomentowali to dla Archidiecezji Warmińskiej.

ŹRÓDŁO: Archidiecezja Warmińska

BRAK KOMENTARZY