Sukcesy Motoparalotniarza z W-MOSG

0
2314

W dniach 11-16 lipca odbyły się XVIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Serocku, gdzie po zaciętej walce w konkurencjach sprawnościowych i nawigacyjnych, ekipa chor. SG Grzegorza Roszkowskiego zdobyła 2 miejsce. Puchary oraz nagrody zwycięskim drużynom wręczali przedstawiciele Aeroklubu Polskiego oraz władze miasta Serocka.

Srebrny medal wywalczył chor. SG Grzegorz Roszkowski-funkcjonariusz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze swoim kolegą z drużyny Norbertem Nowickim w XVIII Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski w Serocku.

Grzegorz Roszkowski jest zawodnikiem od 2014 r. Mikrolotowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, w tym samym roku zajął 2 miejsce w VIII Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się na lotnisku Matkópuszta na Węgrzech.  Srebrny medal odebrał z rąk przedstawicieli Fédération Aéronautique Internationale – FAI. Na swoim koncie ma również srebrny medal w zawodach Polskiej Ligi Motoparalotniowej w Elblągu.

Za swoje osiągnięcia, m.in. złoty medal w Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata (Legnica 2015 r.), został wyróżniony nagrodą i Dyplomem Ministra Sportu i Turystyki.

W czerwcu br. odniósł kolejny sukces zajmując wraz ze swoim kolegą Norbertem Nowickim 2 miejsce w zawodach Motoparalotniowego Pucharu Polski i Ligi Motoparalotniowej, które odbyły się w Częstochowie.

Natomiast w dniach 17-27 sierpnia Pan Roszkowski uda się na IX Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w miejscowości Popham w Wielkiej Brytanii.