Sukcesy klubu bokserskiego UKS BOKS Świątki na mistrzostwach województwa w Elblągu

0
4113

W Elblągu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w boksie. Podczas tych zawodów spore sukcesy odniósł bokserski klub UKS BOKS Świątki.

Nagrodę za najlepszą walkę całych mistrzostw otrzymał Nikodem Kiński, a było to naprawdę spore wyróżnienie. Jego rywalem był zawodnik ze Szczytna, a walka ta była niezwykle zacięta i wyrównana. Pierwszą rundę zawodnik klubu ze Świątek raczej przegrał, ale później odwrócił losy pojedynku. W drugiej rundzie przeciwnik Nikodema wylądował na deskach i był liczony przez sędziego. To wszystko ustawiło walkę i spowodowało, że Nikodem Kiński wygrał ten pojedynek. Walka była na tyle emocjonująca, że to właśnie ona została wybrana najlepszą walką całych zawodów.

Bardzo dobrze podczas zawodów w Elblągu zawalczył także Krzysztof Wrzosek. Wygrał on swój pojedynek jednogłośnie na punkty, okupił tą walkę drobną kontuzją, ale było warto, ponieważ dzięki wygranej, wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorów. Tytuł mistrza województwa wywalczył także Dawid Kalwara, który w walce o tytuł pokonał zawodnika z Kętrzyna.

Trener Karol Tuchewicz uważa, że Dawid Kalwara może w przyszłości osiągnąć spore sukcesy – Ja wobec Dawida mam trochę większe oczekiwania. On wygrał tą walkę i to wyraźnie, ale to jest taki chłopiec, którego stać na bardzo dużo, nie tylko na medale mistrzostw Polski i chciałbym żeby on więcej wkładał w te walki, nie agresji tylko techniki. Moje zdanie jest takie, że jeżeli on poprawi ten aspekt, to medale z Mistrzostw Polski nie będą go satysfakcjonowały.

Tytuły wywalczyły także dwie dziewczyny Agnieszka Pawlikowska i Kasia Skrzypkowska. O tym co skłania dziewczyny do tego, żeby trenować boks, opowiedziała nam Eliza Zych – Przyszliśmy raz sprawdzić jak będzie i tak zostaliśmy już i chodzimy tu pół roku. Dopiero zaczynamy tą przygodę z boksem, ale chcemy, żeby poszło nam jak najlepiej. Chcemy przełamać pewne stereotypy i pokazać, że boks to nie jest tylko męski sport. Fajna jest także ta adrenalina, która nam towarzyszy podczas walk w ringu.

Karol Tuchewicz opowiedział także, trochę o przyszłych startach swoich podopiecznych – Nie wiemy dokładnie gdzie będą turnieje, jakie dostaniemy pieniądze, bo w boksie bardzo ważne jest doświadczenie, musimy jeździć po całej Polsce i boksować. Jeżeli będą pieniądze, jeżeli wspomogą nas nasi sponsorzy, to chcemy często jeździć na turnieje, nawet co dwa tygodnie, ponieważ nasi bokserzy muszą zbierać cenne doświadczenie. Chcemy dobrze się przygotować na Mistrzostwa Polski  Młodzików, które odbędą się w grudniu, a także na Mistrzostwa Polski Kadetów, które odbędą się w lipcu.  Jeżeli chodzi o dziewczyny, to myślę, że będą one gotowe, żeby z Pucharu Polski, po wakacjach, przywieźć jakieś medale.

W zeszłym roku w Świątkach miał miejsce turniej bokserski, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Trener Karol Tuchewicz, chciałby, żeby również w tym roku, taki turniej się odbył – Chciałbym to powtórzyć, tylko wiadomo, taki turniej to są duże koszty. Na organizację potrzebne jest od 5 do 7 tysięcy złotych. Napisałem projekt do starostwa i wystartowałem w konkursie, właśnie na organizację takiego turnieju. Jeżeli się uda otrzymać wsparcie ze starostwa to będzie nam dużo łatwiej go zorganizować. Turniej planowany jest na grudzień.

BRAK KOMENTARZY