Sukces szpitala w Biskupcu!

0
5002
Szpital Powiatowy w Biskupcu

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu znalazł się na 6. miejscu wśród najlepszych szpitali zabiegowych w województwie warmińsko-mazurskim i na 1. wśród powiatowych. W skali kraju też można mówić o sukcesie. Z wynikiem blisko 800 na 1000 możliwych punktów, biskupiecka placówka znalazła się w tzw. Złotej Setce, bo na 61. miejscu wśród szpitali w Polsce. Organizatorami 12 edycji rankingu są Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i IDEA Trade. Patronem medialnym jest Rzeczpospolita.

Na wyniki zestawienia miały wpływ m.in. sposób zarządzania szpitalem, jakość opieki medycznej i usług, posiadane certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, gospodarowanie lekami, zarządzanie informatyczne. Przeprowadzona została też analiza zdarzeń i ewentualnych skarg.

Pracownicy Szpiala Powiatowego w Biskupcu cieszą się z wysokiej lokaty. –  To bardzo dobry wynik – ocenia Grażyna Pepłowska, pełnomocnik dyrektora ds. jakości. – Bardzo się staramy być coraz lepsi i żeby pacjent, który do nas trafia, był zadowolony. Chcemy się teraz dokładnie przyjrzeć punktacji w poszczególnych kategoriach, żeby wiedzieć, na powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i co ewenyualnie możemy jeszcze poprawić.

To nie pierwszy sukces biskupieckiego szpitala w 2015 roku. W kwietniu zajął 3. miejsce w kategorii Najlepszy Szpital Powiatowy w projekcie System benchmarkingu „Portrety szpitali – mapy możliwości”,  a w czerwcu otrzymał prestiżowy certyfikat „Szpital bez bólu”.

BRAK KOMENTARZY