Sukces Olsztyńskiego Teatru Lalek

0
373

“Mamu-Ty” w reżyserii Agi Błaszczak najlepszym spektaklem 11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2021. Olsztyński Teatr Lalek wygrał w kategorii głównego nurtu.

Dziesięć spektakli konkursowych, poza tym m.in. panel dyskusyjny, czytanie performatywne z muzyką na żywo, warsztaty. Za nami 11. już edycja konkursu, który organizuje rzeszowski Teatru Maska. – Tegoroczna Maskarada odbyła się pod hasłem “Prawa dziecka – prawa człowieka – prawa zwierząt” – mówi zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Maska w Rzeszowie, Przemysław Jaszczak. – Połączeni misją nienachalnej, subtelnej w środkach wyrazu teatralnej edukacji, pragniemy pogłębiać świadomość małych odbiorców i uwrażliwiać ich na świat, którego są pełnoprawnymi uczestnikami. Pragniemy budować poczucie bezpieczeństwa, wspólnoty, tolerancji i szacunku wobec zwierząt.

Aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek zaprezentowali w konkursie (kategoria nurt główny, 5+) spektakl “Mamu-Ty”. I to z doskonałym efektem, bowiem zgarnęli nagrodę główną. Jak podkreślili jurorzy – za zaufanie sile teatru lalkowego, dzięki której wykreowany spektakl oddziałuje na emocje i wyobraźnię widzów. – Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego zakończenia sezonu – mówi dyrektor OTL, Andrzej Bartnikowski. – Jesteśmy szczęśliwi i dumni. Gratuluję całej załodze!

Twórcy spektaklu pokazują, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne, jak praca.

BRAK KOMENTARZY