Sukces olsztyńskich karateków

0
722

Doskonały start zawodników podczas międzynarodowych zawodów w Ostródzie. Olsztynianie wrócili z całą kolekcją medali, bardzo wysoko byli także drużynowo.

Międzynarodowy Turniej IKO Polish Open Ostróda 2019 zgromadził 460 zawodników, reprezentujących 52 klubów z sześciu krajów. Poza Polakami rywalizowali m.in. Rosjanie i Japończycy. Oficjalnym gościem był dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan Katsushito Gorai.

Reprezentacja Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate składała się z 38 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach, kumite – walk oraz w kata – układy. Turniej rozpoczął się od konkurencji kata, w której zawodniczki OKKK uplasowały się bardzo wysoko:
I miejsce w Kata Seniorów – Aleksandra Wieczorek,
I miejsce w Kata Juniorów – Wiktoria Witkowicz,
I miejsce w Kata Młodzików – Aisha Ndiaye.

W konkurencji walk kategorie były bardzo licznie obsadzone. Medalowe miejsca wywalczyli: