Sukces młodych lekkoatletów

0
1817

Cztery medale przywieźli zawodnicy z Warmii i Mazur z młodzieżowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Białymstoku.

W zmaganiach mogli startować lekkoatleci, którzy nie skończyli 23 roku życia. Na dystansie 200 metrów swoim rywalom nie dał żadnych szans Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn. Osiągnął wynik 21.30, natomiast kolejni zawodnicy osiągali rezultaty – 21.68 oraz 21.99.

Złoty medal wywalczył również Andrzej Regin z Gwardii Szczytno, który startował w konkursie pchnięcia kulą. Czwarte miejsce przypadło Sebastianowi Łukszo. Nie zawiedli także nasi oszczepnicy, bowiem na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji stanął Kacper Oleszczuk z Polonii Pasłęk, zaś trzeci był Wojciech Ćwik z AZS UWM Olsztyn. Czwarte miejsce w kategorii pań wywalczyła Kamila Zdybał z Gwardii Szczytno.