Studenci przejęli władzę

0
213

Kortowiada 2024 oficjalnie rozpoczęta. Tradycyjnie już święto studentów nie mogło się obyć bez barwnej parady ulicami miasta po tym, jak prezydent Olsztyna przekazał żakom władzę.

Najlepsze juwenalia w Polsce – to określenie Kortowiady nie jest bezpodstawne. Wie o tym każdy, kto choć raz zajrzał do olsztyńskiego miasteczka akademickiego przy okazji tej imprezy.

W tym roku odbywa się już 63. edycja tego wyjątkowego święta. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w czwartkowe (23 maja) przedpołudnie odebrali klucz do bram miasta od prezydenta Olsztyna.

– Bardzo się cieszę, że jest Was tak wielumówił na rynku Starego Miasta Robert Szewczyk. – Jesteście zadowoleni, szczęśliwi, kolorowi. Chciałbym, żeby właśnie taki był Olsztyn dzięki Wam. Bawcie się przede wszystkim bezpiecznie.

Barwny korowód poprzebieranych żaków przemaszerował z historycznej części Olsztyna wprost do kampusu uniwersyteckiego. Tam do soboty (25 maja) będzie trwać doskonała zabawa.

Na scenie ustawionej na plaży kortowskiej będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. Kwiat Jabłoni, Kayah, Pro8l3m, Nocnego Kochanka czy Margaret. Ale nie zabraknie także aktywności poza koncertami. Organizatorzy przygotowali Festiwal Gier Planszowych, Kino Plenerowe, Turniej Flanek Sportowych czy Bitwę o Kortowo.

W czasie juwenaliów zostały zaplanowane także specjalne kursy komunikacji miejskiej.

BRAK KOMENTARZY