Zbiórka krwi z okazji 200 lat Administracji Drogowej

0
121
Źródło: GDDKiA Olsztyn

Oddaniem 10,350 l krwi olsztyński oddział GDDKiA zainaugurował w województwie warmińsko-mazurskim zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiej akcji podjętej z okazji jubileuszu 200-lecia Centralnej Administracji Drogowej.

W czwartek (07.03) w sali konferencyjnej oddziału zamienionej tego dnia na ambulatorium licznie stawili się pracownicy oddziału, laboratorium drogowego oraz rejonów GDDKiA. W sumie do oddania krwi zakwalifikowały się 23 osoby.

W 2019 roku obchodzimy jubileusz 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej. Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postanowili uczcić rocznicę organizując akcję ogólnopolskiej zbiórki krwi. Do udziału w niej zachęcamy również przedstawicieli administracji publicznej, innych administracji drogowych z zarządów dróg wojewódzkich i powiatowych, a także pracowników branży drogowej.

Zbiórka krwi dzięki współpracy z Narodowym Centrum Krwi jest prowadzona w całej Polsce. Realizowana jest przez 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew można oddać w dowolnym momencie, podając hasło zbiórki „200 lat Administracji Drogowej”.

Oddział GDDKiA w Olsztynie kolejną akcję zbiórki krwi planuje w maju br. Tym razem w siedzibie Laboratorium Drogowego w Gutkowie.

Źródło: GDDKiA Olsztyn

BRAK KOMENTARZY