Zapaśnicy Budowlanych Olsztyn, odnieśli sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

0
187

Młodzi zapaśnicy Budowlanych Olsztyn mają za sobą doskonały start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O sukcesach opowiedzieli podczas spotkania z prezydentem miasta.

Zawodnicy, trenerzy i działacze przyjęli zaproszenie prezydenta Olsztyna na spotkanie w ratuszu. To była doskonała okazja, aby opowiedzieć o ostatnim starcie i porozmawiać o najbliższych planach klubu.

– Każdy sukces olsztyńskich zawodników to ogromna radość – mówi Piotr Grzymowicz. – Doskonale wiem, że osiąganie dobrych rezultatów okupione jest ciężką pracą na treningach. Ale to się ostatecznie opłaca i daje ogromną satysfakcję.

Podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy Budowlanych zdobyli cztery medale. Sebastian Wesołowski był drugi w stylu klasycznym do 55 kg i trzeci w stylu wolnym do 60 kg. Trzecie miejsca w klasycznym do 48 kg i wolnym do 51 kg zajmował natomiast Wiktor Żukowski.

– Każdy z medalistów, aby się zakwalifikować do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, musiał wziąć udział w bardzo mocnych ogólnopolskich turniejach eliminacyjnych – podkreśla prezes klubu Justyn Rydziński. – W czasie ich rozgrywania nasi zawodnicy zawsze zdobywali medale.

Olsztyńscy zapaśnicy zajmowali też czołowe miejsca w Pucharze Polski Kadetów i Mistrzostw Polski Młodzików.

BRAK KOMENTARZY