Zainaugurowano XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

0
289

Pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”, będą odbywać się tegoroczne Warmińsko- Mazurskie Dni Rodziny. Dzisiaj miała miejsce oficjalna inauguracja.

Rokrocznie od 1999 r. na przełomie maja i czerwca organizowane są Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. To już XXI edycja, tej niezwykle ważnej uroczystości. Ich obchodom towarzyszy wiele inicjatyw oraz wydarzeń społecznych i kulturalnych organizowanych przez lokalne samorządy. Mieszkańcy wielu miast i wsi Warmii i Mazur oraz przebywający w nich turyści biorą udział w ok. tysiącu wydarzeń – konferencjach, warsztatach, wystawach, konkursach, festynach, imprezach sportowych, spektaklach teatralnych, koncertach, rajdach. Wszystko po to, by rodziny mogły miło spędzić czas.

To jest wspaniałe, że tyle różnych przedsięwzięć w naszym województwie będzie miało miejsce. Będą konferencje, spotkania, warsztaty, ale będzie również bardziej luźne spędzanie czasu, takie jak spotkania w plenerze. Oczywiście najważniejsza będzie rodzina. Chcemy, żeby nasz region słyną z tego, że można tu żyć w pięknym otoczeniu i szczęśliwej rodzinie. Podczas takich warsztatów czy spotkań, można uświadomić sobie, że warto być bliżej siebie i spędzać więcej czasu razem – powiedziała Jolanta Piotrowska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem tych inicjatyw jest budowanie spójnej polityki prorodzinnej na Warmii i Mazurach. Tegoroczne wydarzenia przebiegają pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

Podstawą rodziny i jej fundamentem jest małżeństwo. Rząd dzisiaj mocno stawia na rodzinę, przy pomocy programów takich jak; 500+, senior+ czy maluch+. Jest to wzmacnianie zarówno rodziców, jak i dzieci. Nawet opozycja dostrzega taką samą potrzebę. Widać więc, że był to bardzo dobry ruch ze strony Prawa i Sprawiedliwości – powiedział wicewojewoda, Sławomir Sadowski.

Ks. dr Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej, zauważa jednak problemy związane z rodziną w dzisiejszych czasach- Jeżeli dzisiaj i od 21 lat staramy się pochylać nad wartością i rzeczywistością naturalną, jaką jest rodzina, to znaczy, że dzieje się coś niepokojącego. Potrzeba nam spojrzenia wstecz, abyśmy zaczęli budować rodzinę od fundamentów. Jeżeli zapomnimy o fundamencie, to najbardziej wymyślna konstrukcja, bardzo szybko runie. Symbol tegorocznych dni rodziny, czyli dwa różne drzewa, połączone ze sobą, przy pomocy obrączek, pokazuje do czego prowadzi dobrze zrozumiana i ukształtowana rodzina.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY