Za kilka dni startują rozgrywki pierwszej ligi. O co powalczy Stomil Olsztyn?

0
192
herb

Stomil Olsztyn wyjazdowym meczem w Bełchatowie rozpocznie rozgrywki pierwszej ligi w sezonie 2019/2020. Czy w tym sezonie olsztynianie powalczą o coś więcej niż tylko utrzymanie?

Dawno w historii olsztyńskiego zespołu nie było tak spokojnych przygotowań do sezonu. Drużyna pojechała na dwa obozy przygotowawcze i miała tam bardzo dobre warunki do pracy. Nie trzeba było martwić się o pieniądze, tylko wszyscy mogli zająć się sprawami czysto piłkarskimi.

Stomil Olsztyn trafił w ręce Michała Brańskiego, ma nowy zarząd, a także poczynił kilka ciekawych wzmocnień. Czy to wszystko sprawi, że olsztynianie zagrają w tym sezonie, o coś więcej, niż tylko o utrzymanie? Wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko, ale wydaje się, że Stomil może spokojnie zająć miejsce w górnej połowie tabeli.

W drużynie udało się zatrzymać wielu z tych zawodników, którzy bardzo udanie zaprezentowali się w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. To było kluczowe, ponieważ zainteresowanie tymi zawodnikami ze strony innych klubów było, ale pozytywne rzeczy, jakie wydarzyły się w olsztyńskim klubie, sprawiły, że zostali oni w Olsztynie. Stomil nie powinien więc, mieć problemów ze zgraniem i ze zrozumieniem się piłkarzy na boisku.

Sama kadra również wydaje się mocniejsza. Sprowadzony Artur Siemaszko powinien odciążyć trochę Szymona Sobczaka i dołożyć kilka bramek. Mateusz Cetnarski będzie idealnym zastępcą dla Grzegorza Lecha, jeżeli ten będzie musiał odpocząć, a Wiktor Biedrzycki ma być wsparciem dla linii defensywnej.

W tym sezonie zmienia się nieco system rozgrywek. Dwie najlepsze drużyny awansują bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 rozegrają między sobą baraże o ten awans. Pierwsza liga jest na tyle wyrównana, że Stomil spokojnie może się w tej strefie znaleźć. Oczywiście żadnej presji na to w klubie nie ma. Drużyna ma spokojnie zapewnić sobie utrzymanie i powalczyć o jak najwyższe miejsce.

BRAK KOMENTARZY