Wystawa „TAM ZA DWOREM, ZA JEZIOREM” w Oranżerii Kultury

0
178

W czwartek, 07.03.2019 Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na otwarcie wystawy TAM ZA DWOREM, ZA JEZIOREM. To kolejna wystawa związana z ilustracją książkową, skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych. 

Podczas wystawy pokazane zostanie ponad 50 prac 29 wybitnych polskich artystów, laureatów wielu nagród, przedstawicieli różnych prądów i kierunków. Oto tylko kilka nazwisk znakomitych twórców: Tomasz Borowski, Krystyna Lipka – Sztarbałło, Jolanta Marcolla, Krystyna Michałowska, Wanda, Zuzanna, Bogusław Orlińscy,  Janusz i Katarzyna Stanny, Elżbieta Wasiuczyńska. Prace powstały podczas spotkań twórczych w Krasnobrodzie, a inspiracją do ich powstania były pieśni, piosenki i przyśpiewki ludowe.
W godzinach przedpołudniowych zapraszamy grupy szkolne – prosimy o wcześniejsze zapisy, a o godzinie 18:00  zapraszamy wszystkich chętnych. Przez cały dzień będzie nam towarzyszyć lidzbarski zespół „Perła Warmii”.- dodają organizatorzy. 
Dzień po otwarciu wystawy rozpoczną się zajęcia edukacyjne skierowane do przedszkoli, szkół i grup zorganizowanych. Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Oranżerii Kultury.

Informacje i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146 

BRAK KOMENTARZY