Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznaliśmy kandydatów Platformy Obywatelskiej, którzy wystartują z okręgu Warmia i Mazury – Podlasie

0
264

Jedynką na liście Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu Warmii, Mazur i Podlasia, będzie Tomasz Frankowski, który reprezentuje Platformę Obywatelską. Na liście z tego okręgu znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch przedstawicieli PO, Anny Wojciechowskiej i Jacka Protasa.

Tomasza Frankowskiego kibicom piłkarskim przedstawiać nie trzeba. Był reprezentantem Polski i czterokrotnym królem strzelców ekstraklasy. Frankowski był m.in. członkiem komitetów poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 i 2015 roku, ale z samą polityką do tej pory nie miał zbyt dużo wspólnego.

Miejsce numer trzy na liście zajmie Anna Wojciechowska, która kandydowała, w wyborach samorządowych na prezydenta Ełku. Ostatnie miejsce będzie należeć do posła Jacka Protasa.

Pozostałe miejsca na liście przeznaczone są dla koalicjantów. Nieoficjalnie mówi się, że „dwójka” Koalicji Europejskiej z okręgu Warmii, Mazur i Podlasia należeć będzie do poseł Urszuli Pasławskiej z PSL.

Wybory do Parlamentu Europejskiego będą miały miejsce  26 maja. Kandydaci walczą o 52 mandaty.

BRAK KOMENTARZY