Wojewoda spotkał się ze strażakami z Warmii i Mazur, którzy osiągnęli sukces podczas Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

0
330

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki spotkał się z drużyną strażaków, która reprezentowała nasze województwo na Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym i w konkurencji zespołowej zajęła II miejsce.

Strażacy wykazali się wielką sprawnością fizyczną i zajęli drugie miejsce w zawodach pożarniczych, na których startowali najlepsi z najlepszych. Strażacy wywalczyli także wysokie miejsca w konkurencjach indywidualnych. Bardzo się cieszę, że to właśnie nasi strażacy prezentują tak wysoki poziom, ponieważ ma to także pozytywny wpływ na działania służbowe i dzięki temu stajecie się wzorem dla innych – powiedział Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

II miejsce w konkurencji zespołowej, to nie jedyne osiągnięcie strażaków z Warmii i Mazur. Indywidualnie Mistrzem Polski w Pożarniczym Torze Przeszkód na dystansie 100 m został Przemysław Żydaczek (KP PSP w Ostródzie) uzyskując czas 16,51 s. Przemysław Żydaczek trzeci raz z rzędu wywalczył swoje mistrzostwo w tej konkurencji. W tym roku ustanowił również halowy rekord Polski, co pokazuje niekwestionowaną przewagę kondycyjną zawodnika nad rywalami.

Srebrny medal zdobył Przemysław Kierzenkowski (KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim) w konkurencji: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni. Uzyskując czas 14,19 s pobił dotychczasowy rekord województwa należący do Krystiana Masalskiego.

Cała drużyna wywalczyła brązowy medal w prestiżowej konkurencji ćwiczenia bojowego. Zawody odbywały się w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Wzięło w nich udział 16 reprezentacji z komend wojewódzkich PSP oraz 4 reprezentacje szkół pożarniczych.

Jest to duży sukces dla strażaków i dla nas jako przełożonych, ale również i dla naszego województwa. W sumie w Polsce pracuje ponad 30 tysięcy strażaków i z nich wszystkich są wyselekcjonowani strażacy, którzy osiągają sukcesy w sporcie pożarniczym. Bardzo się cieszymy, że to właśnie nasza drużyna zajęła tak wysoką lokatę– powiedział st. bryg. mgr inż. Bogdan Wierzchowski Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP.

Podczas spotkania z wojewodą zostały zaprezentowane materiały pokazujące w jaki sposób zawody pożarnicze się odbywały. Strażacy podkreślali, że przygotowania do takich zawodów, trwają cały rok, a konkurencja jest naprawdę bardzo duża. Na koniec członkowie zwycięskiej drużyny, odebrali od wojewody Artura Chojeckiego i Komendanta Bogdana Wierzchowskiego wyróżnienia.

Kierownikiem drużyny jest asp. sztab. Andrzej Bicki z KW PSP w Olsztynie. Jej to skład:

  1. asp. Przemysław Żydaczek – z KP PSP w Ostródzie,
  2. mł. asp. Przemysław Kierzenkowski – z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim,
  3. kpt. Krystian Masalski – z KP PSP w Bartoszycach
  4. mł. ogn. Patryk Grzechowiak  – z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim,
  5. mł. ogn. Piotr Słapiński  – z KP PSP w Gołdapi,
  6. st. str. Mateusz Dyniszuk  – KP PSP w Gołdapi,
  7. st. str. Paweł Jędrzejewski – z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim,
  8. mł. kpt. Daniel Żamojtuk  – z KP PSP w Gołdapi,
  9. asp. Filip Sosnowski  – z KP PSP w Działdowie,
  10. sekc. Arkadiusz Kaczmarski – z KP PSP w  Nowym Mieście Lubawskim.

Fotorelacja:

 

 

BRAK KOMENTARZY