Więcej drzew przy ulicach na Zatorzu

0
153

Kolejne olsztyńskie ulice stają się alejami. Pod koniec 2018 roku ponad 60 młodych drzew zostało posadzonych tylko wzdłuż zatorzańskich traktów.

To kolejny etap przywracania alejowego charakteru wielu olsztyńskim ulicom. W minionych latach zazieleniły się i zadrzewiły okolice m.in. ulic Mickiewicza i Kajki.

Pozytywne zmiany sprawiły, że mieszkańcy proponowali kolejne trakty, które mogłyby zostać objęte takimi działaniami. Tak stało się m.in. na Zatorzu. Wzdłuż ulic Limanowskiego, Zientary-Malewskiej i Żeromskiego, a także Kościuszki posadzone zostały łącznie 64 młode drzewa.

– Największa zmiana zaszła niewątpliwie na ul. Limanowskiego, która na wniosek części mieszkańców ma odzyskać dawny charakter alei – mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Wiele osób wciąż pamięta, że ta jedna z kluczowych dziś arterii osiedla Zatorze, dawniej określana była mianem ulicy „pod kasztanami”.

Z tego powodu w 2018 roku zdecydowano o nasadzeniu wzdłuż jezdni 11 kasztanowców zwyczajnych. Na tym jednak nie skończyły się działania Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. Posadzonych zostało tam także kilkanaście klonów. Uroku zyskała również ul. Kościuszki, gdzie posadzonych zostało 14 głogów.

Kolejne tego typu działania mogą być realizowane także w tym roku.

BRAK KOMENTARZY