We wtorek rozmowy protestujących pracowników pomocy społecznej z rządem

0
600
Ustawa antyzatorowa, która wchodzi w życie od stycznia

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej siada do rozmów z rządem. We wtorek – na zaproszenie resortu – odbędzie się spotkanie organizacji z przedstawicielami Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

“Rozmowy odbędą się 26.03 br. w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog”, a strona społeczna sama zapewni szeroki udział organizacji związkowych i stowarzyszeń praktyków, z włączeniem komisji zakładowych NSZZ “Solidarność”. O efektach spotkania poinformujemy po jego zakończeniu, jednak na chwilę obecną gotowość strajkowa jest utrzymana” – poinformowano na stronach Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej

Wcześniej organizacja ogłosiła gotowość strajkową i zadeklarowała, że podobnie jak nauczyciele, rozpoczyna procedurę zmierzającą do rozpoczęcia strajku generalnego. “Strajk polegający na przerwaniu pracy może dotknąć milion polskich rodzin korzystających z systemu pomocy społecznej” – ogłosił Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej w liście do premiera.

Postulaty Komitetu to m.in. o 1 tys. zł wyższy minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników pomocy społecznej i płatny urlop na poratowanie zdrowia.

W liście do premiera Mateusza Morawieckiego Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej, w skład którego wchodzą: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny oraz przedstawiciele NSZZ “Solidarność” poinformował, że “strajk zostanie wdrożony nie wcześniej niż w drugiej połowie br.”.

“Oznacza to, że paraliż polskiej pomocy społecznej nastąpi w okresie, gdy planowane są i wypłacane kluczowe świadczenia z punktu widzenia funkcjonowania polskich rodzin” – napisano w liście do szefa rządu.
Źródło: Codzienny Newsletter Informacyjny PAP

BRAK KOMENTARZY