W Olsztynie upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

0
272

Pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności w Olsztynie miały miejsce obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. 

10 kwietnia 2010 roku, pod Smoleńskiem rozbił się samolot. Zginęło 96 osób, w tym m.in. Prezydent RP, Lech Kaczyński, wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Wśród ofiar było wiele ważnych osób, związanych z państwem Polskim. Wszyscy lecieli na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Dzisiaj spotykamy się, aby uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej, aby oddać hołd tym, którzy wraz ze śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim, ponieśli okrutną śmierć. Oddali oni życie udając się z misją wpisaną w priorytety polskiej polityki. Udział w dzisiejszej uroczystości, jest wyrazem naszej dumy narodowej i potrzeby naszych serc – napisał w liście skierowanym do uczestników uroczystości, wojewoda Artur Chojecki.

Mimo faktu, że od katastrofy minęło już tyle czasu, to dalej nie została ona wyjaśniona- Do dzisiaj cała tragedia jest niewyjaśniona, a to godzi w nasze Państwo. Minęło 9 lat. Rosjanie prowadzą badania i śledztwo, a niewydanie samolotu jest rzeczą karygodną. Jest to pokazanie, że Polska, pomimo tego, że na arenie międzynarodowej się wzmacnia, to dalej jest słabym krajem. Jest to również dla nas moment do głębszej refleksji– powiedział Grzegorz Kierozalski, radny sejmiku województwa.

Uroczystość zorganizował Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Akademicki Klub Obywatelski w Olsztynie.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY