W Elblągu Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmu i Senatu

0
876
Pełna prezentacja składu listy z okręgu elbląskiego

Dzisiaj przed południem  w Elblągu odbyła się prezentacja kandydatów na posłów i senatorów do Sejmu i Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości reprezentujących okręg elbląski.

Prezentację kandydatów poprzedził krótki briefing prasowy. Program Prawa i Sprawiedliwości zostanie ogłoszony oficjalnie 8 września, jednak już dziś wiadomo, że będzie on w wielu punktach rozwinięciem programu wyborczego,  prezentowanego przez kandydatów tej partii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Stąd też obecność na dzisiejszej konferencji Krzysztofa Jurgiela, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza w latach 2005–2006 oraz w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2015–2018, a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego z okręgu warmińsko- mazurskiego i podlaskiego.

Krzysztof Jurgiel zapewnił, że po wyborach będzie ściśle współpracował z nowo wybranymi parlamentarzystami oraz władzami samorządowymi nad konsekwentną realizacją obietnic przedwyborczych. Priorytetem jest szeroko rozumiane  podniesienie jakości życia mieszkańców obu województw, należących nadal do tzw. „ściany wschodniej”, czyli  Polski B. Główny nacisk ma być położony na rozwój rolnictwa i jego innowacyjności, przemysłu rolno- spożywczego, dalszą rozbudowę i modernizację sieci dróg lokalnych, ożywienie gospodarczego w mniejszych miastach naszego regionu. –Sukces zależy w dużym stopniu  od tego, co uda nam się uzyskać w Unii Europejskiej.  Od września ruszają główne negocjacje, dotyczące polityki spójności i wspólnej polityki rolnej. Rozpocznie się batalia o wysokość dopłat dla rolnictwa. Prawo i Sprawiedliwość deklaruje, że jego europosłowie będą walczyć o jak najwyższe dopłatymówił europoseł.

 Negocjacje będą trudne w związku z tym, że w październiku Wielka Brytania opuści Unię Europejską prawdopodobnie bez zawarcia umowy i nie będzie już płacić składki członkowskiej, co zmniejszy wpływy do wspólnej europejskiej kasy. W 2020 roku kończy się też obecna perspektywa unijna. Negocjacje nad kształtem kolejnej muszą się zakończyć do czerwca przyszłego roku.

Poseł Leonard Krasulski zwrócił uwagę na korzyści, jakie przyniesie naszemu regionowi  zakończenie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.  –Zintensyfikowany rozwój będzie możliwy dzięki rozbudowie portu elbląskiego, który może stać się zapleczem portu gdańskiego. Być może uda się także dokonać rekonstrukcji stoczni elbląskiej. Dzięki odpowiedniej głębokości i szerokości przekopu do portu elbląskiego będą mogły wpływać  jednostki o dużej wypornościmówił poseł.  Leonard Krasulski zakomunikował zebranym, że w Elblągu powstanie wkrótce oddział Operator ENERGA, ponieważ firma ta zauważyła potrzebę zainwestowania i zwiększenia zaopatrzenia w energię elektryczną, związaną z przekopem Mierzei Wiślanej i przewidywaną rozbudową portu w Elblągu.

W drugiej części spotkania zaprezentowano kandydatów do parlamentu z okręgu elbląskiego.W Elblągu (Okręg Nr 34) listę kandydatów do Sejmu otwiera poseł Leonard Krasulski, a za nim inni posłowie Jerzy Wilk i Zbigniew Babalski. O miejsce w  Senacie RP powalczą: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski (Okręg Nr 84),  Senator Bogusława Orzechowska(Okręg Nr 85)

 1. Leonard Krasulski
 2. Jerzy Wilk
 3. Zbigniew Babalski
 4. Marcin Kazimierczuk
 5. Monika Modzelewska-Kozioł
 6. Damian Godziński
 7. Paweł Kowszyński
 8. Adam Ołdakowski
 9. Anna Węgłowska
 10. Karolina Goik
 11. Agnieszka Kobryń
 12. Grażyna Kamińska
 13. Jolanta Wiesława Andruszkiewicz
 14. Robert Gontarz
 15. Grzegorz Kierozalski
 16. Jacek Pawlik

Fotorelacja 

BRAK KOMENTARZY