V runda motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej

0
901

96 zawodników wzięło udział w V rundzie motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej, która odbyła się w niedzielę 13 maja 2018 na torze Falczewo w Bartoszycach. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „WIRAŻ”.

Imprezę z całą pewnością można zaliczyć do bardzo udanych, nie tylko dzięki pięknej słonecznej pogodzie, ale przede wszystkim dzięki staraniom organizatorów i wysiłkowi włożonemu w przygotowanie trasy, zwłaszcza bardzo staranne wyrównanie toru, co w licznych komentarzach podkreślali startujący w tym dniu zawodnicy.

W organizację włączyły się również lokalne władze, miasto ufundowało część pucharów, a w rozdaniu brał udział Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki oraz wicewójt Gminy Bartoszyce Bogusław Miluski. Oprócz trofeów za miejsca rozdane zostały dodatkowe puchary dla: najmłodszego (Dmitri Tomilov) i najstarszego (Wiesław Wiśniewski) zawodnika oraz Fair Play dla Marcina Paukszto z Moto Klubu Lidzbark Warmiński startujący w klasie MX2C.

Zawody te były również memoriałem – zostały poświęcone pamięci zmarłego 30 IX 2017 Tomasza Lasoty, wieloletniego działacza sekcji motocrossowej klubu „WIRAŻ” oraz budowniczego toru w Falczewie. Oficjalnemu otwarciu imprezy towarzyszyła minuta ciszy.

Pierwsi tradycyjnie startowali zawodnicy klasy MX 65 i zwycięstwo wśród nich odniósł #94 Mieszko Polnar (Gdański AutoMotoKlub), drugi dojechał #291 Filip Pawłowski (KM Wisła Chełmno), a trzeci #6 Maciej Chlewiński (LKS Jastrząb Lipno).

Pośród zawodników ścigających się w klasie MX85 tym razem triumfował #70 Igor Lemańczyk, drugie miejsce zajął #77 Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński), a trzecie #23 Artur Gałuszka (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX).

Wyścig klasy MX Kobiet zakończył się ponownie zwycięstwem #10 Julii Jarmołkowicz (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX) #67 nad Weroniką Obiałą (WKM Więcbork) oraz  #23 Angelą Stępnicką (KM MX BANDA).

W klasie MX 1C po raz kolejny triumfował niepokonany #94 Tomasz Lango (Motoklub Orneta), drugie miejsce zajął #444 Piotr Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński), trzecie #207 Adrian Matwij (KM MX BANDA).

W MX2C na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik Motoklubu Orneta #115 Martino Boggero, na drugim #41 Marek Niepiekło (Moto Klub Lidzbark Warmiński), a na trzecim #121 Sergey Bescherevnykh (Rosja).

Najlepszy w wyścigu klasy MX Junior okazał się ponownie #222 Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) drugi dojechał #13 Filip Bukowicz (Gdański AutoMotoKlub), a trzeci #779 Aleksey Novikov (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

W klasie MX Open również tym razem najlepszy był #22 Michał Krech (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), drugi #226 Dawid Kosiński (KM Wisła Chełmno), a trzeci #113 Marcin Polnar (Gdański AutoMotoKlub).

W klasie MX B, tym razem podium wyglądało identycznie jak w IV rundzie w Kwidzynie: najwyżej   #112 Marcin Szczepański (KM MX BANDA), za nim #22 Adrian Marciniak (LKS Jastrząb Lipno), a trzeci #95 Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta).

Pośród zawodników MX Masters najlepszy był znów #812 Marcin Purtak (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), drugi #996 Krzysztof Dziadko (AMK Drwęca Ostróda), a trzeci #88 Marcin Kawczyński (LKS Jastrząb Lipno).

W połowie cyklu Mistrzostw Strefy Polski Północnej aż 4 zawodników z Warmii i Mazur prowadzi w klasyfikacji generalnej w swoich klasach:

MX1C #94 Tomasz Lango (Motoklub Orneta)

MX 85 #77 Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

MX Junior #222 Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn)

MX Masters #996 Krzysztof Dziadko (AMK Drwęca Ostróda)

Następna runda odbędzie się 27 maja 2018 w Lipnie.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY