Uroczyście otwarto XIII Światowe Dni Bajki

0
349

W Olsztynie rozpoczęły się XIII Światowe Dni Bajki. Dzieci, przebrane za postacie bajkowe przeszły ulicami Olsztyna w kolorowej paradzie.

Uroczyste otwarcie XIII edycji Światowych Dni Bajki miało miejsce pod olsztyńskim ratuszem, skąd wyruszyła w kierunku Hali Urania, kolorowa parada. Dzieci i ich wychowawcy, byli przebrani za postacie z bajek czy kreskówek. Wśród chłopców dominowały stroje superbohaterów, a wśród dziewczynek stroje księżniczek.

Kolejna część uroczystości miała miejsce w Hali Urania. Tam przedstawiciele szkół i przedszkoli, biorących udział w Światowym Dniu Bajki, zaprezentowali pokazy artystyczne, za które otrzymali puchary i koszulki. Nie zabrakło pięknego i radosnego śpiewu, a także wesołych układów tanecznych. Natomiast w sobotę o godzinie 11 w Hali Urania odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna, dla całych rodzin.

To jednak nie koniec, ponieważ przy okazji Światowych Dni Bajki odbywają się także zawody sportowe. 2 czerwca będzie miało miejsce tzw. „Bajkowe Show Sportowe”. Będzie turniej tenisa ziemnego,  potyczki szachowe, wyścig kolarski, a także turniej piłki nożnej dziewczynek i chłopców w wieku 6 i 7 lat.

Dni bajki będą również edukować. W niedzielę w Hali Urania i terenach przyległych, firma Remondis będzie przedstawiać korzyści płynące z segregacji śmieci, a PCK i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przygotowała pokazy i szkolenia w zakresie pomocy przedlekarskiej.

Misją Światowych Dni Bajki jest odbudowa pozytywnych relacji międzyludzkich, wartości rodziny, poznawanie innych narodów i kultur przez pryzmat bajki i dobrej zabawy. To jedyne takie wydarzenie w Polsce i Europie.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY