Upamiętnią profesora Głuszczaka

0
1078

Niesłyszący ze stolicy regionu w oryginalny sposób uczczą swe święto. W sobotę w Olsztynie spektakl przy okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych.

Przez lata to właśnie niesłyszący w doskonały sposób sławili stolicę Warmii i Mazur. Wszystko za sprawą zmarłego na początku tego roku Bohdana Głuszczaka, aktora reżysera, a przede wszystkim wieloletniego dyrektora Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych.

Warto wybrać się do Kamienicy Naujacka w sobotę (8 października). Tego dnia w południe będzie można obejrzeć niezwykły spektakl – “Historia Warmii i Mazur oczami głuchych”.

– Chcemy połączyć siły młodych i starszych tak, aby występowali razem na scenie i pokazali czym jest najnowsza pantomima głuchych – wyjaśniają organizatorzy z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych.

Spotkanie będzie także okazją do integracji środowiska osób niesłyszących, ale także okazją do poznania przez olsztynian polskiego języka migowego. A wszystko to, by uczcić pamięć profesora Głuszczaka.

Przypominamy. Spektakl “Historia Warmii i Mazur oczami głuchych” w sobotę (8 października) o 12:00 w Kamienicy Naujacka.

BRAK KOMENTARZY