Ukiel ponownie nagrodzony

0
1163
SARP

Nie ma wątpliwości, że zagospodarowanie brzegów jez. Ukiel było jedną z najważniejszych olsztyńskich inwestycji ostatnich lat. Dzisiaj (piątek, 13 maja) przybył kolejny tego dowód.

Światowej klasy architektura i nowoczesne obiekty, które przyciągają tłumy nad największy olsztyński akwen. Tak w skrócie można opisać Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. To, że jest to świetna inwestycja, głosują nogami sami olsztynianie i przyjezdni. Doceniają to także fachowcy.

W Pałacu Zamoyskich w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono Nagrody Roku SARP za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015 oraz Nagrody SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015. W kategorii przestrzeń publiczna laur trafił właśnie do Olsztyna za CRS Ukiel.

– To dla nas ogromna radość i satysfakcja – mówi prezydent Piotr Grzymowicz, który odbierał nagrodę. – W przemyślany sposób zrealizowaliśmy tę inwestycję i są tego efekty. Ziściło się też pragnienie wielu olsztynian, by nasze miasto zwróciło się w kierunku jezior.

Laur trafił w ręce prezydenta Olsztyna oraz trzech zespołów architektów i wykonawcy obiektów.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Przypomnijmy, że CRS Ukiel zdobyło w ostatnich miesiącach szereg nagród, m.in. zwyciężyło w Top Inwestycjach Komunalnych, plebiscycie Kryształowa Cegła, zostało uhonorowane Nagrodą Bezpiecznego Brzegu. Jako jedyna inwestycja z Polski wzięła udział w międzynarodowym konkursie architektonicznym w Szanghaju.

BRAK KOMENTARZY